Share this emailCopy the public link or share it on your favorite channel.
cropped-jouwlaatstelevensfase-logo.png

November - 2

De late herfst brengt een zachte rust met zich mee, zo’n tussentijd voordat de drukte van december ons weer omarmt. Een mooi moment om stil te staan bij wat er aankomt.

In deze nieuwsbrief vind je de aankondiging van de lancering van Tenslotte Twente op 23 november, het webinar over de Duurzame Uitvaart, aandacht voor jonge helden, en de trainingen die de komende periode op de agenda staan.

Fijn dat je meeleest en met ons verbonden blijft. In deze tijd van korte dagen en warme lichten maken we ruimte voor ontmoeting, inspiratie en betekenis.

Een hartelijke herfstgroet,
Monique Branse & partners Stichting JouwLaatsteLevensfase/Tenslotte

ONLINE KOFFIE KENNISMAKEN? 19-11

Waarom wél praten over de laatste levensfase? De online koffie (of thee) momenten starten weer. Schuif aan bij het gratis kennismakings webinar: “De 7 redenen om wél te praten over de Laatste Levensfase.”

Monique: "De Laatste Levensfase, een thema dat vaak lastig is, maar juist zo belangrijk. Als ex-mantelzorger weet ik hoe waardevol het is om op tijd het gesprek aan te gaan. Voor je dierbare, voor jezelf, en voor iedereen die achterblijft.Ik vertel je hierover in dit koffie webinar. Over Stichting JouwLaatsteLevensfase en Tenslotte en wat we doen. Geen aanmelding nodig – gewoon aanschuiven met een kop koffie of thee."

📅 19 november
🕙 10.00 uur
Link om mee te doen: https://jouwlaatstelevensfase.webinargeek.com/de-7-redenen-om-wel-te-praten-over-de-laatste-levensfase

Voel je welkom. Want het gesprek aangaan maakt écht verschil.

Kijktip : Niet klein te krijgen

Jurre Geluk volgt Francesca, Logan, Mila, Luca en Rosan. Vijf kinderen met een levensbedreigende ziekte. Jurre loopt mee met de kinderen en hun gezinnen in het dagelijkse leven en laat zien wat ernstig ziek zijn met het kind en het gezin doet.

Je kunt de afleveringen bekijken via https://npo.nl/start/serie/niet-klein-te-krijgen/afleveringen

Webinar - De Duurzame Uitvaart hoeft ook niet duur - 19 november 19.30 uur

Marieke Henselmans:
"Een mooi persoonlijk én duurzamer afscheid kan duizenden euro’s voordeliger. In eerdere uitvaartboeken verwerkte ik veelervaringsverhalen van nabestaanden. In dit boek vertellen fijne kleine uitvaartondernemers wat er mogelijk is qua duurzaamheid".

Duurzaam betekent vaak dingen niet doen, wat juist besparend is. Dit boek geeft informatie en inspiratie. En moeten we streven naar nieuwe manieren van lijkbezorging zoals resomeren of veraarden omdat die duurzamer zijn? Hoeft niet. Ze zijn sowieso duurder en de duurzaamheid staat nog niet vast. Bij sommige aspecten van die nieuwe methoden kan je je afvragen hoe ethisch, veilig en duurzaam ze zijn.

Laat je inspireren en doe mee op 19 november 19.30 uur.

Dit webinar is onderdeel van Tenslotte Verhalen.In deze online ontmoetingen praten we met schrijvers van boeken die gaan over ziek zijn, mantelzorgm, afscheid, rouw en leven Tusseland. Geen zware theorie, maar echte verhalen en/of tips, herkenning en inspiratie.

Gratis aanmelden kan via de link https://jouwlaatstelevensfase.webinargeek.com/marike-henselmans-de-duurzame-uitvaart-hoeft-ook-niet-duur

Lancering Tenslotte Twente 23 nov

Op 23 november vieren we een bijzonder moment: de lancering van Tenslotte Twente.

Precies op de plek waar in 2023 het eerste zaadje voor deze regionale editie werd geplant: het Uitvaartfestival van Natasja Kroese van Boom Uitvaartzorg. Het voelt als thuiskomen.

Monique: “Ik kijk er enorm naar uit om juist op deze prachtige plek de editie 2025 te lanceren. Een weerzien met deelnemers van toen en nu, nieuwe ontmoetingen en een lezing van Marieke Henselmans. Wees welkom.”

Wil je de lezing van Marieke bijwonen? Aanmelden kan via info@jouwlaatstelevensfase.nl.

Muziek - Troost en Steun bij Levens-eindezorg - 26 nov - Ede

Je laatste levensfase brengt veel emoties, vragen en zorgen met zich mee – zowel voor patiënten als hun naasten. Als begeleider speel je een cruciale rol in hun begeleiding en comfort. Wist je dat muziek hierin een bijzondere en wetenschappelijk bewezen kracht heeft?

Deze training is voor iedereen die zich inzet voor een warme en waardige laatste levensfase van patiënten – jong én oud.

Datum: 26 november 2025
Tijden: 13.00 tot 17.00 uur.
Kosten: € 149,- inclusief koffie, thee en hand-out.
Locatie: Akoesticum in Ede naast intercitystation Ede-Wageningen.

Schrijf je nu in en geef muziek een plek waar het écht verschil maakt. Meer informatie:
https://www.alzheimermuziekgeluk.nl/training-laatste-levensfase/

Webinar Weduwen - hoe werkt dat? 28 januari 2026 - 19.30 uur.

Wat krijgen mensen te verstouwen die hun lief verliezen? Hoe bouwen ze hun leven weer op?

En hoe kunnen professionals en de kring van familie en vrienden helpen? Met die vragen benaderde Lisette Schuitemaker twintig vrouwen. Ze vlocht hun verhalen dooreen want weduwen is een werkwoord, ontdekte ze, dat ieder op een eigen manier moet leren vervoegen. ‘Al kan niemand helpen, er voor me zijn hielp toch,’ zei een van de vrouwen.

Hoe werkt dat als je werkzaam bent in begeleiding in laatste levensfase of bij het afscheid? En waar ligt de grens van wat jij als professional kunt doen?

Tijdens dit webinar verdiepen we ons in dit thema. Esther Ritman gaat in gesprek met Lisette. Doe je mee? Deelname is gratis, graag wel vooraf aanmelden via https://jouwlaatstelevensfase.webinargeek.com/weduwen-hoe-werkt-dat-lisette-schuitemaker

De foto is gemaakt tijdens een Tenslotte Event in 2024.

Eén laatste vraag: Vond je deze Nieuwsbrief interessant?

Als je de nieuwsbrief interessant vond, zou ik het waarderen als je deze met je collega's zou willen delen. Jouw aanbeveling kan anderen helpen om ook waardevolle informatie te ontdekken. Alvast bedankt!

Monique Branse - Stichting JouwLaatsteLevensfase/Tenslotte