Share this emailCopy the public link or share it on your favorite channel.
cropped-jouwlaatstelevensfase-logo.png
Het voorjaar. We verlangen er allemaal naar. Wie geniet er niet van de zon, de voorjaarsbloeiers en de lammetjes? Het seizoen van nieuwe plannen.

Trots kunnen wij jullie melden dat er binnenkort een nieuwe website gelanceerd gaat worden. Tenslotte! We zijn er druk mee. In april volgt meer informatie. Dus nog even geduld.

In deze nieuwsbrief 2 bijdragen van partners (Marlies en Petra) en nieuwe data voor de trainingen en meer... Veel leesplezier.

Een frisse voorjaarsgroet,
Monique Branse & partners van Stichting JouwLaatsteLevensfase

Reiki in de laatste levensfase

In de laatste levensfase kunnen afnemende gezondheid, gedachten en emoties overweldigend zijn. Bij ouderdom en bij ziekte. Wanneer men een intensief behandeltraject volgt en bijwerkingen van de behandeling ervaart. Periodieke controles kunnen veel stress veroorzaken en het leven onzeker maken. Hoe om te gaan met het naderend einde. Angst voor de dood en geen afscheid kunnen nemen van dierbaren kunnen zorgen voor een strijd op het sterfbed.

Reiki betekent ‘universele levensenergie’. Mensen, maar ook dieren en planten hebben deze energie nodig om te kunnen bestaan. Een tekort aan deze levensenergie verzwakt het immuunsysteem, vertraagt het herstel en vergroot de kans op emotionele disbalans.
Deze krachtige Reiki-energie kan via zachte aanraking van de handen worden doorgegeven en gaat door alle lagen van je bewustzijn en onderbewustzijn heen: fysiek, mentaal en emotioneel. Reiki ondersteunt datgene wat op dat moment de meeste aandacht behoeft.
Doordat Reiki op zowel lichamelijk, mentaal als emotioneel niveau doorwerkt, kan een behandeling veel verlichting brengen in de laatste levensfase en bij het sterven. De energie verlicht pijn, versnelt het proces van herstel, ontspant strakke spieren en brengt gevoelens tot rust. In de stervensfase verlicht Reiki het proces, maar zal het sterven op de voorbestemde tijd niet voorkomen. Het zal helpen om de laatste fase zo comfortabel mogelijk door te komen.

Zelf ervaren wat Reiki voor jou doet of ken je iemand die je deze zachte vorm van ondersteuning gunt? Neem gerust contact op met Marlies Hoekman van Met Aandacht Loslaten om te kijken wat de mogelijkheden zijn. Marlies is te bereiken via 06-27108060 of marlies@metaandachtloslaten.nl.

26 juni 2024 Nunspeet -1daagse training Uitvaart voorgesprek, eigen regie in de laatste levensfase?

    In een tijd waarin mensen steeds meer de regie willen behouden, zelfs bij het naderen van het laatste afscheid, worden voorgesprekken 'bij leven' steeds belangrijker. Mensen in de laatste levensfase (of het Tussenland) hebben unieke vragen en behoeften aan geruststelling.

    Review deelnemer training maart 2024. Het “borrelt” nog steeds in mij
    Oorzaak is de training ‘Uitvaart Voorgesprek en laatste levensfase’, die werd gegeven onder de bezielende begeleiding van Monique. Als ritueelbegeleider bij afscheid en uitvaartspreker kom ik in aanraking met nabestaanden. De laatste tijd krijg ik steeds meer de behoefte om al bij leven en levenseinde betrokken te willen zijn.

    Voorbeeld van opgedaan inzicht: ik ga mijzelf, mijn missie opnieuw “onder de loep” nemen en onderzoeken wat ik te bieden heb in de laatste levensfase van mensen.
    Conclusie: het was verbindend, verhelderend en inspirerend; het heeft mij aan het denken gezet, m.a.w. het borrelt nog steeds en dat is een goed gevoel.

    https://jouwlaatstelevensfase.nl/agenda/uitvaart-voorgesprek-de-laatste-levensfase-training-voor-uitvaartbegeleiders-in-nunspeet-2/

    Er zijn maximaal 8 plekken, dus reserveer op tijd via info@jouwlaatstelevensfase.nl of via de website.

    Campagne 'Oneindig Online'

    Als je dood gaat, laat je op de digitale snelweg van alles achter. In gesprekken die de Alliantie Digitaal Samenleven voerde over digitale nalatenschap is de eerste reactie vaak ‘boeiend, dan ben ik er toch niet meer’, maar na doorvragen heeft eigenlijk iedereen toch wel grenzen en wensen als het gaat over die digitale nalatenschap. Nabestaanden lopen bij het regelen van zo'n digitale nalatenschap bovendien vaak tegen allerlei digitale muren op in een tijd waarin ze al heel veel aan hun hoofd hebben.

    Lees meer over dit onderzoek via de link
    https://www.vptz.nl/behoefteonderzoek-ondersteuning-thuis/

    Terug als 1daagse. De Laatste Levensfase een einde nadert... 12 juni - Nunspeet

    In de laatste levensfase spelen emoties, zorgen en vragen een grote rol, vooral wanneer een naderend overlijden in beeld is. Maar wat is dan echt belangrijk? Hoe kun je anticiperen op de behoeften en vragen die opkomen? En hoe kun je zo goed mogelijk aansluiten bij de beleving van deze levensfase?

    Deze training is ontworpen voor professionals en/of vrijwilligers die er willen zijn voor de stervende en hun dierbaren. Als je meer betekenis wilt geven, rust, kracht en vertrouwen wilt brengen tijdens deze levensperiode, dan is deze training iets voor jou. Ontdek ook hoe deze ervaringen jou als begeleider beïnvloeden.

    Reserveer jouw plek via de agenda op onze website. We kijken ernaar uit om jou te verwelkomen bij deze waardevolle training. https://jouwlaatstelevensfase.nl/agenda/training-de-laatste-levensfase-een-naderend-einde-12-juni-2024/

    E-book Praten over het levenseinde.

    Geschreven door Petra Scholte (voorlichting en begeleiding in de laatste levensfase) uit Den Hoorn Zuid Holland.

    In haar praktijk wil zij mensen helpen hun eigen regie te behouden door op tijd stil te staan bij hun eigen sterfelijkheid en zich hierop voor te bereiden. Het is een bundeling van verhalen uit de praktijk en tips. Zij moedigt mensen aan die nu nog gezond en vitaal zijn om na te denken over hoe ze invulling willen geven aan hun laatste hoofdstukken van het leven, met specifieke aandacht voor zorg, afscheid en nalatenschap.

    Wil je een digitaal exemplaar aanvragen of meer weten over Petra? Neem dan een kijkje op haar website www.petrascholte.nl.

    De laatste levensfase werk en werkgeverschap, goed voor elkaar zorgen.

    Datum 17 april 2024.

    De 1-daagse training is speciaal ontworpen voor werkgevers, teamleiders, HR-managers en/of directeuren met personeel dat zich in de laatste levensfase bevindt. Goed voor elkaar zorgen in deze fase wordt als belangrijk ervaren, maar het kan ook uitdagend zijn. Wat kun jij als leidinggevende doen? Hoe bied je de beste ondersteuning aan een zieke medewerker of collega? Hoe toon je betrokkenheid in een periode van ziekte of naderend afscheid? En hoe gaat het met de andere collega’s?

    Ontdek hoe je als leidinggevende van grote toegevoegde waarde kunt zijn in deze delicate situaties. De training biedt praktische inzichten en strategieën om zorgzaam leiderschap te tonen in de laatste levensfase.

    Kosten:
    De kosten voor deze 1daagse zijn € 295 inclusief koffie, thee en lunch en routekaart en tips. De locatie is het Bezoekerscentrum Nunspeet. Parkeren kan op het Transferium en het NS station is 3 minuten lopen. In de pauze is er een wandelpad om heerlijk de frisse boslucht in te snuiven.

    Meer informatie of aanmelden? Stuur een email naar info@jouwlaatstelevensfase of via de website https://jouwlaatstelevensfase.nl/agenda/1daagse-training-de-laatste-levensfase-werk-en-werkgeverschap-goed-voor-elkaar-zorgen/

    Nieuwe datum zondag 10 november - locatie Utrecht.

    Muziek, naast medicatie, aandacht en liefde, is een krachtig instrument dat iedereen die te maken heeft met de laatste levensfase zou moeten weten hoe te gebruiken. Muziek helpt bij het uiten van gevoelens, bevordert het acceptatieproces van de naderende dood en biedt moed om los te laten. Uiteraard geldt dit alleen voor de juiste muziek.

    In deze unieke training - ontwikkeld door Ignar Rip van MuziekGeluk en Monique Branse leer je hoe je muziek op de juiste manier kunt inzetten en introduceren bij de familie. Er is plek voor 15 deelnemers. VOL is VOL.

    Voor meer informatie https://www.alzheimermuziekgeluk.nl/training-fysiek-form-laatste-levensfase-nov/

    Eén laatste vraag: Vond je deze Nieuwsbrief Interessant?

    Als je de nieuwsbrief interessant vond, zou ik het waarderen als je deze met je collega's zou willen delen. Jouw aanbeveling kan anderen helpen om ook waardevolle informatie te ontdekken. Alvast bedankt!

    Warme groet, Monique Branse - Stichting JouwLaatsteLevensfase